Wydarzenie to jest wyrazem polityki europejskich PSZ uznającej, że wzmocnienie współpracy pomiędzy PSZ a pracodawcami odgrywa obecnie kluczową rolę zarówno dla rozwoju gospodarki, jak i realizacji efektywnych działań na rzecz rynku pracy.
Na poziomie europejskim, analogicznie jak w latach ubiegłych, wydarzenie zostanie włączone w odbywający się w tych dniach Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, a EDP - 2020 będą jednym z jego komponentów.
Motto tegorocznego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, podobnie jak w latach ubiegłych, brzmi: „Odkryj swój talent".
W Polsce, Wojewódzkie i Powiatowe Urzędy Pracy przygotowały dla Państwa 273 wydarzenia. W czasach pandemii koronawirusa gros wydarzeń organizowanych jest zdalnie, za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Tematyka wydarzeń jest różnorodna: prezentacja wsparcia w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej, Krajowy Fundusz Szkoleniowy, badanie kompetencji i zdolności, doradztwo zawodowe on-line, diagnoza kwalifikacji wymaganych przez pracodawców, usługi sieci EURES, itp. Zamierzeniem urzędów pracy jest nawiązanie indywidualnego kontaktu z konkretnym pracodawcą, dzięki czemu pracodawcy będą mieć możliwość uzyskania szczegółowej informacji na temat usług świadczonych przez urzędy pracy oraz uzyskać wsparcie zgodne z ich potrzebami.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi przez polskie PSZ. Lista wydarzeń dostępna jest pod artykułem.
Rezultaty
W dniach 9 – 13 listopada 2020 r. odbyły się Europejskie Dni Pracodawców (EDP) zorganizowane przez Publiczne Służby Zatrudnienia (PSZ) w Unii Europejskiej.Wydarzenie to organizowane jest co roku i jest wyrazem polityki europejskich PSZ uznającej, że wzmocnienie współpracy pomiędzy PSZ a pracodawcami odgrywa obecnie kluczową rolę zarówno dla rozwoju gospodarki, jak i realizacji efektywnych działań na rzecz rynku pracy.
Wydarzenie było włączone w - odbywający się w tych dniach - Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, a EDP - 2020 były jednym z jego komponentów.
W Polsce, Wojewódzkie i Powiatowe Urzędy Pracy przygotowały 315 wydarzeń o różnorodnej tematyce: prezentacja wsparcia w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej, Krajowy Fundusz Szkoleniowy, badanie kompetencji i zdolności, doradztwo zawodowe on-line, diagnoza kwalifikacji wymaganych przez pracodawców, usługi sieci EURES, itp . W czasach pandemii koronawirusa gros wydarzeń organizowanych było zdalnie, za pośrednictwem komunikatorów internetowych.
Polskie publiczne służby zatrudnienia, w ramach EDP - 2020:
- zorganizowały 315 wydarzeń,
- w wydarzeniach wzięło udział 21169 uczestników i 9347 pracodawców,
- nawiązano kontakt z 16932 pracodawcami, z czego w 2138 przypadkach był to pierwszy kontakt urzędu z danym pracodawcą,
- pozyskano 829 ofert pracy.